دومین مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

دومین مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه شهید ...

دومین مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز صبح امروز پنج‌شنبه ۳۰ آبان ماه با حضور دکتر مسعود شمس بخش مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیرکل دفتر وزارت، دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه، معاونین، مدیران و جمعی از دانش‌آموختگان این دانشگاه در آمفی‌تئاتر شهید مطهری دانشکده علوم، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، در ابتدای این مراسم دکتر خواجه، بیان کرد: خرسندیم که امروز دومین مجمع عمومی دانش‌آموختگان را برگزار می‌کنیم و خیرمقدم می‌گویم به‌تمامی کسانی که از نقاط دور و نزدیک در این آیین حضور به هم رسانده‌اند.

وی گفت: داشتن بیش از یک‌صد هزار دانش‌آموخته جزو سرمایه‌های مهم دانشگاه شهید چمران اهواز با قدمتی بالای ۶۰ سال است.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، افزود: دانش‌آموختگان این دانشگاه در سراسر کشور در امر خدمت‌رسانی مشغول هستند و تصدی بسیاری از امور مهم کشور را نیز بر عهده‌دارند؛ باید قدر این سرمایه‌ها را بدانیم.

خواجه، خدمت دانش‌آموختگان به محل تحصیل خود را امری مهم دانست و ادامه داد: جمع کثیری از دانش‌آموختگان این دانشگاه در صدر مسئولیت‌های کلان حضور دارند و می‌توانند در بخش‌های مختلف به این دانشگاه کمک کنند.

وی، اظهار کرد: متأسفانه در اکثر دانشگاه‌های کشور از این ظرفیت به‌خوبی استفاده‌نشده است و نیاز است مجمع دانش‌آموختگان نسبت به شناسایی این افراد اقدام کند.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، اذعان کرد: انجمن دانش‌آموختگان در سال ۹۵-۹۴ با  پیگیری‌های زیاد در وزارت علوم مجوز فعالیت را کسب کرد و این انتظار وجود دارد که با تدوین برنامه جامع از تمامی ظرفیت‌های موجود در این حوزه استفاده نماید.

خواجه همچنین خواستار تشکیل انجمن‌های دانش‌آموختگان دانشکده‌ها برای تشکیل انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه شد.

دکتر مهناز کسمتی دبیر انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز نیز بیان کرد: وضعیت فعلی و مأموریت‌های دانشگاه‌ها نسبت به گذشته تفاوت‌های بسیاری دارد و انجمن دانشگاه تلاش داشته است با دورهم جمع‌کردن دانش‌آموختگان از ظرفیت‌های این افراد استفاده کند.

وی، گفت: در سال ۹۴ هم‌زمان با برگزاری شصتمین سالگرد تأسیس دانشگاه تعدادی از دانش‌آموختگان و اعضای هیئت‌علمی درصدد تا سیس انجمن برآمدند و با برگزاری نشست هایی مجوز راه‌اندازی انجمن اخذ گردید و در اسفندماه سال ۹۵ اولین هیئت اجرایی انجمن دانش‌آموختگان معرفی و شروع به کارکرد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید چمران اهواز، افزود: اهداف انجمن در هفت‌بند تدوین‌شده که ازجمله آن می‌توان به ارتباط مؤثر بین دانش‌آموختگان و دانشگاه، همکاری با دانشگاه برای هدایت و جذب کمک‌های معنوی و مردم، نهاد و دستگاه‌های اجرایی، ارج نهادن به تجربیات دانش‌آموختگان و ... اشاره کرد.

کسمتی، ادامه داد: برای همکاری‌های بیشتر انجمن نشست هایی با مسئولان دانشگاهی و استانی ازجمله استاندار خوزستان برگزار شده و موافقت‌هایی نیز کسب گردید؛ دکتر شریعتی استاندار خوزستان موافقت خود را تأمین اعتبارات ساخت ساختمان انجمن و پرداخت وام چهار درصد برای طرح‌های دانش‌آموختگان اعلام کردند.

وی، بیان کرد: همچنین در مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز کمیته‌های مالی و پشتیبانی، برنامه‌ریزی، آموزش، رفاهی، استخدام و کاریابی ایجاد شده است.

دبیر انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به راه‌اندازی سایت این انجمن بیان کرد: ۱۳۰ هزار دانش‌آموخته در دانشگاه وجود دارد که بیش از ۷۵ هزار اسم در سایت ثبت‌شده است .

کسمتی، خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی، اجتماعی، فرهنگی و هنری، همکاری با انجمن‌های اجتماعی، فعالیت در دو رویداد زلزله غرب کشور و سیل استان خوزستان و... از دیگر فعالیت‌های انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز است.

وی در پایان بیان کرد: مهم‌ترین اقدام انجمن این است که بتوانیم جمعی را گردهم آوریم و اقداماتی را در راستای تعالی جامعه انجام دهیم.

از دیگر برنامه های دومین مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز می‌توان به معرفی کاندیداهای هیئت اجرایی انجمن دانش‌آموختگان و رأی‌گیری، بازدید از نمایشگاه آثار دانش‌آموختگان و بازدید موزه علم و طبیعت دانشگاه اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاه ها 0

    دیدگاهی ثبت نشده.
افزودن

دیدگاه

لطفا هویت خود را تایید کنید: